Instalacja Windows 11 bez konta Microsoft

Instalacja Windows 11 bez konta Microsoft

Coraz częściej pojawiają się u nas klienci, którzy sami chcieli Sobie zainstalować najnowszy system Microsoft Windows 11 i mierzą się z problemem braku możliwości stworzenia konta offline i są zmuszeni do tworzenia konta Microsoft tylko po to by zainstalować system. Jednak jest na to rozwiązanie !!

Instalacja Windows 11 offline .

Po przejściu przez pierwszy etap instalacji, wyboru wersji Windowsa oraz dysku na którym go zainstalujemy komputer wykona ponowne uruchomienie po którym naszym oczom ukazuje się ekran wyboru języka.

Jest to najlepszy moment do tego by wykonać naszą „sztuczkę”. Będąc na tym momencie naciskamy na klawiaturze kombinację klawiszy Shift + F10 i otrzymujemy okno z wierszem poleceń. To właśnie teraz wpisujemy komendę która pozwoli nam obejść koniczność logowania się do konta Microsoft.

Wpisujemy teraz OOBE\BYPASSNRO i klikamy ENTER. Teraz instalator uruchomi się ponownie i pozornie nic się nie zmieniło jednak w tym momencie mamy już wyłączoną opcje logowania się do konta Microsoft i możemy nadal utworzyć konto użytkownika lokalnie.